Región

Petržalská električka Bosákova – Janíkov dvor

Pokračovanie električkovej trate v Petržalke dostalo zelenú.

Pokračovanie električkovej trate chce mesto stihnúť do konca roka 2023, keďže dovtedy trvá obdobie pre financovanie projektov od EÚ. Magistrát vyhlásil verejnú súťaž na zhotoviteľa druhej časti električkovej trate v Petržalke.

Nový úsek bude pokračovaním od zastávky Jungmannova až po Janíkov dvor, kde rastie developerský projekt Južné mesto. Predĺženie trate by malo výrazne odbremeniť dopravu v Petržalke.

Petržalská električka - 2. časť úsek Bosákova - Janíkov dvor bude mať sedem zastávok.

Nová trať bude mať sedem zastávok, na ktoré bude bezbariérový prístup a bude dlhá 3800 m. Súbežne je v pláne vybudovať aj cyklotrasy. Odhadovaná cena je 90,6 mil. € bez DPH.

Samotná električková trať je navrhnutá ako zelená trať, ktorá sa aplikuje podobne ako pri rekonštrukcii Dúbravsko-karloveskej radiály. Počíta sa s výsadbou stromov a trávnikmi s lúčnymi porastmi. Prístrešky by mali mať bezúdržbovú zelenú strechu. Trať by nemala narušit súčasný charakter územia.

Zo zastávky Janíkov dvor by ste sa na Šafárikovo námestie mali dostať približne za 10 minút, pretože električka bude mat na križovatkách prednosť.

Plánovaný časový harmonogram projektu:

1/2021 ukončenie verejného obstarávania
09/2021 začatie výstavby
12/2023 ukončenie výstavby
12/2023 Prvá verejná jazda do Petržalky

Petržalská električka - 2. časť úsek Bosákova - Janíkov dvor
Zdroj: mhd.sk

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button