Samospráva

FOTO: Starý Senec a jeho premeny môžete na internete sledovať už vyše pol roka.

Máte doma staré fotografie Senca?

Zaregistrovali ste už existenciu facebookovej stránky Starý Senec a jeho premeny? Stránka zbiera a zverejňuje staré fotografie Senca pre radosť všetkým ktorý sa zaujímajú o Starý Senec a jeho premeny Facebooková stránka sa špecializuje na porovnávanie minulosti a súčasnosti jednotlivých lokalít mesta a historické fotografie mesta Senec.

Stránka Starý Senec a jeho premeny vznikla v apríli 2021 a na svojom účte ma už cez 700 fanúšikov. Fotografie pochádzaju zo súkromných zbierok, prípadne z digitalizovaného archívu TASR. Cieľom je zvýšiť záujem verejnosti o históriu mesta a zároveň ju prepojiť so súčasnosťou.

Máte aj vy doma odložené staré fotografie Senca a jeho blízkeho okolia? Podeľte sa o historické fotky a pošlite ich na adresu: starysenec@gmail.com , alebo priamo do správy na Facebooku.

Na prvej koláži vidíte záber na Senecký mlyn od vyústenia dnešnej Šafárikovej ulice na Trnavskú ulicu.

Zábery na druhej “porovnávačke” su z Lichnerovej ulice. Bývalá rušná Gottwaldova ulica, cez ktorú dlhé roky viedla hlavná dopravná tepna mesta smerom na Šamorín a Dunajskú Stredu.

Spoznať súčasné námestie na historickej fotografii z tretej koláže by asi nemal byť pre žiadneho Senčana problém. Pohľad na námestie a synagógu z dnešnej Bernolákovej ulice.

Bratislavská ulica zo štvrtej “porovnávačky” je známa lokalita. Pohľadnica z obdobia Rakúsko-uhorskej monarchie vyobrazuje pohľad na dnešnú Bratislavskú ulicu okolo r. 1900 smerom na Bratislavu.

Ak ešte doma nájdete staré/pamätné – fotografie/pohľadnice, alebo videá z histórie mesta Senec, budeme radi, ak sa s nami o ne podelíte. Pošlite ich do správy na Facebookovej stranke Starý Senec a jeho premeny. Ďakujeme!

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button